Як правильно контролювати рівень глюкози в крові хворим на цукровий діабет

7

Незалежно від того, коли був поставлений діагноз, пацієнти ендокринолога повинні регулярно спостерігати за рівнем цукру в плазмі крові. Коли проводити вимірювання — це питання цікавить тих, у кого розвинувся діабет другого типу. В кого захворювання виявлено з народження, звикають до цього змалку. Лікарі в поліклініці не завжди достатньо чітко пояснюють ситуацію і дають дійсно слушні поради. Як правило, вони узагальнені, а тут необхідний індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Якщо ви хочете контролювати стан свого здоров’я, дотримуйтеся простих рекомендацій: вимірюйте рівень глюкози кілька разів на день, змініть систему харчування, займайтеся спортом, будьте оптимістичні. Впадати у відчай не слід, все в ваших руках. З такою хворобою живе багато людей на всій планеті. Не вживайте продукти, що містять цукор, крохмаль і інші прості вуглеводи. Вони принесуть багато шкоди і викличуть скачки глюкози, що негативно позначиться на самопочутті.

Придбайте прилад для вимірювання цукру у крові і контролюйте показники натщесерце і після прийому їжі. В цьому випадку вам вдасться домогтися високих результатів у боротьбі з недугою, вона не буде прогресувати. Таким чином ви зможете захистити себе від негативних наслідків: невропатії, втрати зору, розвитку гангрени.

Вимірювання в домашніх умовах

Хворі на цукровий діабет другого типу, яким був поставлений діагноз недавно, бояться проводити маніпуляції: робити проколи, щоб отримати краплю крові для вимірювань, або ставити ін’єкції інсуліну. Слід замислитися, наскільки це важливо для вашого здоров’я. Виконувати вимірювання глюкометром — це просто і абсолютно безболісно.

У комплект з пристроєм входить спеціальна ручка-ланцет, вона виконує прокол дуже тонкою голкою, і маніпуляція практично не відчувається. Згодом ви зможете виявити найменш чутливі ділянки на пальці і брати кров саме там. Для аналізу досить маленької крапельки. Її треба нанести на тест-смужку, яку попередньо потрібно вставити в прилад. Після натискання кнопки або автоматично на дисплеї висвічується цифра, що показує вимірювання.

Якщо у вас викликають сумніви отримані результати, візьміть глюкометр з собою, коли будете робити аналіз в лабораторії, і просто порівняйте показники. Після цього ви будете знати, яка похибка у приладі. Але сучасні глюкометри досить точні, адже вони були відкалібровані спеціальним розчином. Відхилення можуть бути незначні — не більш ніж на 0,2.

Завжди під рукою

Необхідність провести вимірювання може виникнути в будь-який момент, наприклад, якщо ви відправилися в гості і там скуштували незнайому страву. У деяких людей це значення може змінюватися спонтанно, тому важливо контролювати параметр, коли погіршилося самопочуття.

Небезпечним вважається стан не тільки тоді, коли рівень цукру підвищений. Зниження значення не менш небезпечне для життя і здоров’я. Тому потрібно завжди в сумці або кишені носити глюкометр і вживати невідкладних заходів в разі виявлення змін. Відвідуйте спортзал і спостерігайте, як змінюється рівень глюкози в крові після тренування. Ви помітите, що регулярні заняття спортом допомагають стабілізувати показники.

Як вибрати пристрій

Сьогодні на ринку медтехніки представлено кілька моделей глюкометрів. Прилади виробляються в різних країнах і відрізняються лише дизайном і зручністю використання. В багатьох з них є функція вимірювання з високою швидкістю. Для людей з вадами зору в пристроях працює голосовий супровід.

Деякі виробники визнали за необхідне можливість проводити записи в пам’яті пристрою, а також аналізувати результати проведених вимірювань за певний період часу .Так легко можна відстежити динаміку зниження або, навпаки, стабільність рівня цукру в крові. Глюкометр невеликого розміру зручно завжди носити з собою. Всі пристрої працюють від батарейки, яку потрібно міняти не рідше одного разу на рік.

Вибирайте прилад, управління яким вам буде легко освоїти. Пам’ятайте, що додаткові опції підвищують вартість пристрою. А в цілому всі глюкометри працюють однаково.

Додаткові аксесуари

Для того щоб зробити виміри, потрібні тест-смужки. На них наноситься крапля крові, пристрій зчитує і аналізує отриману інформацію, а потім видає результат.

Виконують проколи спеціальною автоматичною ручкою, в яку вставляється ланцет. До речі, ступінь натиску можна регулювати. Якщо у вас тонка шкіра, встановіть на диску цифру 2, і ви навіть не будете відчувати момент проколу. Максимально можливе зусилля, що розвивається пружиною — 8. Тому у вас є широкі можливості його варіювати.Купуючи глюкометр, найчастіше додаткові аксесуари входять в комплект, але, на жаль, вистачає їх ненадовго. Тест-смужки і ланцети призначені для одноразового використання, тому після проведення аналізу їх викидають і вставляють в прилад нові. Слідкуйте, щоб у вас вони були завжди в наявності. Продаються вони окремо, тому купити їх можна в будь-який момент.

ПОДЕЛИТЬСЯ