Чому алкоголь можна вважати наркотиком?

10

Англійські наркологи і соціалогі проаналізували ступінь залежності населення від різноманітних речовин за кількома критеріями. Такий спосіб аналізу прийнято називати методом комплексного аналізу залежності. Давайте спробуємо розібратися по якими ж критеріями можна зрозуміти є ви або ваша близька людина, доля якого вам не байдужа, залежними?

Основні ознаки залежності за методом комплексного аналізу:

  1. Рівень звички до шкідливої речовини
  2. Ступінь шкідливих наслідків для психічного та фізичного здоров’я
  3. Згубний вплив для соціуму і навколишнього світу в цілому
  4. Роль в руйнуванні сім’ї
  5. Держвитрат на лікування та утримання залежних

Правда що алкоголь шкідливіший за наркотики?

Провівши ряд експериментів вченим вдалося з’ясувати що регулярне вживання алкоголю набагато небезпечніше, ніж вживання наркотиків. Тепер давайте спробуємо розібратися з чим же це пов’язано? Набагато менший відсоток населення вживає наркотики, ніж алкоголь. Якщо придивитися до статистики то, так звані, «легкі наркотики» — марихуанну вживає менше 3% населення світу, в той час як кожен п’ятий чоловік в Росії помирає від алкоголю. Всього лише 40% населення земної кулі ніколи не пробували алкоголь. Це досить не велика цифра, тому що основний відсоток припадає на людей, яким не дозволяє релігія чи здоров’я вживати спиртні напої.

Ну і головною ознакою більшої згубність алкоголю є його негативний вплив для навколишнього середовища, своєї сім’ї і соціуму в цілому, а не тільки для здоров’я залежного. Так само вживання алкоголю пов’язане з високим рівнем смертності та злочинності частіше, ніж при вживанні навіть найважчих наркотиків.

Чому алкоголь не заборонений?

Не дивлячись на нищівну дію алкоголю, ми навіть не можемо собі уявити який колласальний прибуток він приносить. Так само однією не стійкою версією є вплив заморських країн, які спеціально підпоюють наївне населення, для руйнування спочатку певного соціуму, а в наслідку цілих націй. До вищепереліченого так само можна додати що на практиці, введення сухого закону призводить лише до бунтів та збільшення відсотка контрабандт.

Не дивлячись на будь-яку причину, по якій алкоголь до сих легалізований, цю проблему, давно ставшу ребром, потрібно в найближчі терміни вирішувати. І починати потрібно не з державного рівня, ні з соціальних організацій, а кожному з самого себе.

Що робити якщо ви або ваш близький перебуваєте в алкогольної залежності?

В першу чергу потрібно зрозуміти, що будь-яка залежність несе серйозні наслідки як для самого залежного так і для його оточення. У такій ситуації краще всього буде звернутися до фахівця. У реабілітаційному центрі Міжнародної антинаркотичної асоціації в Харкові ви зможете знайти відповіді на будь-які цікавить вас питання. На нашому офіційному сайті ви зможете знайти необхідну інформацюі, залишити електронну заявку або зв’язатися з експертами центру для того щоб поділитися своєю історією і підібрати потрібний формат лікування. Пам’ятайте, алкогольна залежність нічим не відрізняється від наркотичної, так що скажімо «НІ ЗАЛЕЖНОСТІ» разом!

ПОДЕЛИТЬСЯ