Логотип журнала "Провизор"
Формулярна система:<br>отолярінгологія - лікарські засоби, що застосовуються <br>при захворюваннях носа та навколоносових синусів
Другие статьи из раздела: Фармацевтическое образование
Статья
№ 15'2011 ЖАРА В БОЛЬШОМ ГОРОДЕ
№ 14'2011 ТРАМАДОЛ и серотониновый синдром
№ 13'2011 Осторожно: энтеровирусы!
№ 12'2011 Бронхиальная астма и беременность
№ 12'2011 Эх, березка — мне б твои почки...
№ 11'2011 ДЕТСКИЙ ВОПРОС
№ 09'2011 ВЕСЕННИЙ ГИПОВИТАМИНОЗ У ВЗРОСЛЫХ И ДЕТЕЙ: ПУТИ РЕШЕНИЯ ПРОБЛЕМЫ
№ 05'2011 ОКЮВАЙТ(r)Лютеїн форте
№ 04'2011 Know-how нашего здоровья и витамины
№ 03'2011 ДИСЦИПЛІНИ ОРГАНІЗАЦІЙНОЕКОНОМІЧНОГО СПРЯМУВАННЯ В СИСТЕМІ НЕПЕРЕРВНОЇ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ОСВІТИ

Формулярна система:
отолярінгологія — лікарські засоби, що застосовуються
при захворюваннях носа та навколоносових синусів

Шановні колеги!
Наш журнал продовжує
друкування затверджених МОЗ
України формулярних довідників
з використання лікарських засобів.

НАКАЗ МОЗ № 517
від 05.09.2008 р.
«Про затвердження Формулярного довідника
з використання місцевих форм
лікарських засобів
в оторинолярингології »


2.1. Засоби для лікування ринітів та синуситів(продовження)

2.1.1. Препарати для місцевого застосування
2.1.1.4. Антигістамінні препарати для місцевого застосування

Див. Азеластин (Аzelastine) (також див. розділ «Імуномодулятори та протиалергічні ЛЗ»).

Фармакотерапевтична група: R01AC03 — протинабрякові та антиалергічні препарати.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: селективний блокатор гістамінових Н1-рецепторів.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: похідне фталазинону нової структури; виявляє пролонговану антиалергічну дію; пригнічує синтез або вивільнення хімічних медіаторів, що беруть участь на ранніх і пізніх стадіях АР, таких як лейкотрієни, гістамін, інгібітори PAF і серотонін; при багаторазовому введенні доз клінічно значущий вплив на QT-інтервал відсутній; при місцевому застосуванні у вигляді спрею назального зазнає системної абсорбції; зв’язування з білками плазми — 80–90 %; виводиться нирками переважно у вигляді неактивних метаболітів; T1 / 2–20 год; після повторного інтраназального введення щоденної дози — 0,56 мг стійка концентрація препарату в плазмі становила близько 0,27 нг / мл;рівні

концентрації активного метаболіту N-дисметилазеластину знаходились на нижній межі визначення кількісного вмісту або не досягали його (0,12 нг /мл); повторне застосування препарату хворим на алергічний риніт призвело до підвищення концентрації препарату в плазмі у порівнянні з такою у здорових пацієнтів, що дозволяє зробити висновок про більш високу швидкість системного поглинання (у результаті підвищеної проникності через запальну слизисту носа); збільшення загальної добової дози до 1,12 мг дає стійку концентрацію препарату в плазмі, що дорівнює 1,09 нг /мл; незважаючи на збільшення дози, системний вплив після назального застосування приблизно у 8 разів нижче, ніж при перорарльному застосуванні у добовій дозі 4,4 мг, що становить терапевтичну дозу при лікуванні алергічного риніту.
Показання до застосування ЛЗ: сезонні і щорічні алергічні риніти і ринокон’юнктивіти.

Спосіб застосування та дози: рекомендовано упорскувати по одній дозі (0,14 мг / 0,14 мл) у кожну ніздрю 2 р / добу, що відповідає добовій дозі 0,56 мг; прийом триває до зникнення симптомів, але не більше 6 місяців.
Побічна дія ЛЗ та ускладнення при застосуванні ЛЗ: подразнення слизової оболонки носа, печіння, свербіж і чхання; дуже рідко — носова кровотеча.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність (особливо І триместр), лактація; діти до 6 років.
Форми випуску ЛЗ: спрей назальний дозований, 1 доза містить 0,14 мл, 0,14 мг / 0,14 мл по 10 мл у фл.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 15–25°С; після розкриття фл. використати препарат протягом 6 місяців; термін придатності — 3 роки.


Див. Лоратадин (Loratadine) (також див. розділ «Імуномодулятори та протиалергічні ЛЗ»).

Фармакотерапевтична група: R01AC — протиалергічні засоби.
Основна фармакотерапевтична дія: антиалергічна, антиексудативна та протисвербіжна.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: антигістамінний препарат для місцевого застосування; основним активним інгредієнтом гелю є лоратадин, який селективно блокує Н1-гістамінові рецептори; виявляє місцеву протиалергічну дію, зменшує набряклість слизової оболонки носа, ексудацію, свербіж, відновлює прохідність носа, полегшує дихання; не чинить седативної дії, не викликає звикання; через 30 хв усуває симптоми алергії та діє протягом 24 год;

при місцевому застосуванні системної дії практично не виявляє.
Показання до застосування ЛЗ: профілактика та лікування сезонного та хр. алергічного ринітів, вазомоторного риніту (симптоматичне лікування при закладеності носа, чханні, виділеннях з носа, свербежі та сльозотечі); риносинусита.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: дорослим і дітям (старшим 2 років) препарат наносять на слизову оболонку носа 2 р / добу (за необхідності 3–4 р / добу); лікування продовжують до досягнення терапевтичного ефекту (в середньому від 2 до 5 днів).

Побічна дія ЛЗ та ускладнення при застосуванні ЛЗ: можливе збільшення кількості виділень з носа, відчуття свербежу.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вагітність, лактація; дитячий вік до 2 років.
Форми випуску ЛЗ: назальний гель, 0,5 % по 15 г у тубах, 1 г гелю містить 5,0 мг лоратадину.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 10 — 20о С; термін придатності — 4 роки. Використати препарат протягом 6 місяців; термін придатності — 3 роки.


2.1.1.5. Глюкокортикоїди для місцевого застосування

ГК є найбільш ефективними засобами для лікування алергічного риніту та високоефективними при неалергічному еозинофільному риніті. Топічні ГК зменшують набряк слизової оболонки та її секрецію, знижують обструкцію, викликану носовими поліпами, подовжують період ремісії після їх хірургічного видалення. Застосування для лікування алергічного риніту у хворих на БА дозволяє досягати зменшення вираженості симптомів БА.

За здатністю зменшувати симптоми закладеності носа, ринореї, чхання та свербіння очей мають перевагу над антигістамінними засобами п / о. Не дивлячись на відмінності фармакокінетики та фармакодинаміки, у порівняльних дослідженнях не вдалося виявити достовірної різниці у клінічній ефективності різних препаратів з групи і / н ГК. На основі даних про безпеку для довготривалого застосування можна рекомендувати мометазон і флутиказон (див. розділ «Пульмонологія. ЛЗ, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів»). Їхній ефект починає розвиватися, в середньому, через 12 год після першого введення. Максимальний ефект — через 7–14 діб.

При сезонній алергії вприскування ГК для місцевого застосування рекомендують починати за 1–2 тижні до ймовірного контакту з алергеном. Препарати слід застосовувати регулярно. Після отримання ефекту інтервали між введеннями збільшують до досягнення мінімальної добової дози, яка дозволяє контролювати симптоми риніту.

Ефективність терапії залежить від дотримання правильної техніки застосування спрею. Пацієнту слід нахилити голову вперед й направити струмінь спрею від перегородки носа на носові раковини. При такому методі введення рідше виникає подразнення слизової оболонки та свербіж.

Побічні дії. Найчастіше: подразнення слизової оболонки, закладення носа, сухість в носі та роті, носова кровотеча, чхання, відчуття дискомфорту в горлі, нудота, головний біль, запаморочення. Рідко: підвищення ВТ, порушення смаку та нюху, риніт та фарингіт, викликані C. albicans, виразкування слизової оболонки носа, перфорація носової перегородки. Є повідомлення проАР, які виявляються набряком обличчя, висипом, бронхоспазмом та ін. При застосуванні нових препаратів системні побічні дії (див. розділ «Ендокринологія. Лікарські засоби») не спостерігаються.

Запальні захворювання носа, післяопераційний період при хірургічних втручаннях в порожнині носа (до загоєння), легеневий туберкульоз. У пацієнтів, які застосовують ГК системно, після переходу на парентеральне введення можливе загострення симптомів. У дітей при довготривалому застосуванні необхідно спостерігати за ростом, а у випадку його сповільнення слід звернутися до педіатра.

Характеристика ЛЗ, що містять ГК для місцевого застосування — беклометазону, флутиказону, будесоніду, мометазону — див. розділи «Пульмонологія. ЛЗ, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів» та «Імуномодулятори та протиалергічні засоби».

2.1.1.6. Стабілізатори мембран опасистих клітин

Ринорею, чхання та свербіж зменшує кромогліциєва кислота (див. розділ «Імуномодулятори та протиалергічні засоби»). Для отримання максимального ефекту препарат слід призначати до виникнення алергічних виявів й застосовувати регулярно протягом усього періоду ймовірного контакту з алергеном. Ефект розвивається через 2–4 тижні після початку лікування.

2.1.1.7. Засоби елімінаційної терапії при захворюваннях носа

Див. Натрію хлорид (Sodium chloride).

Фармакотерапевтична група: R01AX10 — засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: зволожуюча, замісна.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: ефективно зволожує слизову оболонку носа, розріджує рясний слиз, розм’якшує сухі кірочки в носі і сприяє їх легкому видаленню; високоочищений стабілізований 0,65 % р-н натрію хлориду максимально відповідає природному назальному секрету; покращує нюхову та транспортну функції миготливого епітелію, сприяє відновленню носового дихання, скорочує період реабілітації і дозволяє знизити дозу і частоту використання судинозвужуючих засобів місцевої дії.
Показання до застосування ЛЗ: захворювання порожнини носа та носових пазух,

що супроводжуються сухістю слизової оболонки носа або утворенням слизу; після операційних втручань у порожнині носа та носових пазух, а також для гігієнічного догляду за порожниною носа немовлят, дітей і дорослих.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: розпорошується всередину порожнини носа; немовлятам і дітям застосовувати по одному, дорослим — по два розпилення в кожну ніздрю, 3–4 р / добу.
Побічна дія ЛЗ та ускладнення при застосуванні ЛЗ: не описані.
Протипоказання до застосування ЛЗ: відсутні.
Форми випуску ЛЗ: спрей назальний, крап. назальні, 0,65 % р-н у фл.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 15о –25о С; термін зберігання — 3 роки.


Див. Морська вода (Aqua maris).

Фармакотерапевтична група: R01A X10 — засоби, що застосовуються місцево при захворюваннях порожнини носа.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: зволожуюча, замісна.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: стерилізована, ізотонічна морська вода, сприяє підтриманню нормального стану слизової оболонки порожнини носа; препарат сприяє зрідженню слизу і нормалізації його вироблення; мікроелементи, що входять до складу препарату, покращують функцію миготливого епітелію; при алергічних і вазомоторних ринітах препарат сприяє змиванню і видаленню алергенів і гаптенозів.
Показання для застосування ЛЗ: гострий і хронічний запальні захворювання порожнини носа і носоглотки; діти, що страждають на сухість слизової оболонки носа, мешкають у приміщеннях з кондиційованим

повітрям та / або центральним опаленням, з метою збереження фізіологічних характеристик слизової оболонки у змінених мікрокліматичних умовах.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: препарат у формі крап. назальних призначений для дітей до 1 року; з лікувальною метою призначаються дітям до 1 року 4 р / добу по 2 крап. у кожну ніздрю; курс лікування становить 2–4 тижні; для видалення забруднюючих скупчень і носових виділень закапують у кожний носовий хід стільки, скільки потребує ситуація.
Побічна дія ЛЗ та ускладнення при застосуванні ЛЗ: можливі АР.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату.
Форми випуску ЛЗ: краплі назальні, спрей назальний дозований, 10 мл р-ну містять води Адріатичного моря з натуральними мікроелементами — 3,0 мл.


2.1.1.8. Інші засоби для місцевого застосування при захворюваннях носа та ННС

Див. Цикламен европейский (Cyclamen europaeum).

Фармакотерапевтична група: R01AX— засоби, які стимулюють рецептори слизових оболонок, шкіри та підшкірних тканин.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: стимулятор рефлекторної секреції.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: діє місцево на слизову оболонку носа; посилена рефлекторна секреція у вигляді серо-мукозних виділень виявляється через декілька хв і може продовжуватись близько 2-х год; стимульована секреція обумовлює природне дренування (вимивання) навколоносових пазух і високу лікувальну ефективність препарату; не викликає значущих залишкових явищ подразнення слизової оболонки носа, не затримується у порожнині носа і не виявляє загальної системної дії; дія препарату є сукупною дією компонентів цикламену; проведення кінетичних досліджень неможливе, оскільки всі разом компоненти не можуть бути відслідковані за допомогою маркерів чи біодосліджень; з цієї ж причини неможливо виявити і метаболіти препарату.
Показання для застосування ЛЗ: гострий або хронічний рецидивуючі синусити — катаральні або гнійні гайморити,

фронтити, етмоїдити, сфеноїдити або комбіновані синусити; гнійні синусити, що проходять з явищами генералізованої інфекції або орбітальних ускладнень (в останньому випадку комбінують з а /б).
Спосіб застосування та дози ЛЗ: при вертикальному положенні голови ввести розпилювач-дозатор в кожний носовий хід і зробити розпилювання одним натиском; при кожному натиску розпилювач-дозатор розпилює 0,13 мл (2–3 крап.) препарату, що складає разову дозу (0,0013 г); препарат вводять 1 р / добу шляхом одноразового розпилення в кожний носовий хід; рекомендується повторити через добу, при необхідності також допускається його щоденне застосування; тривалість одного курсу лікування складає 12–16 днів при введенні препарату через день і 6–8 днів при щоденному застосуванні; для досягнення лікувального ефекту достатньо 6–8 введень препарату, проте покращення стану може спостерігатися вже після 3–5 введень препарату
Побічна дія ЛЗ та ускладнення при застосуванні ЛЗ: короткочасне відчуття слабкого чи помірного печіння у носоглотці, рефлекторні явища

у вигляді слинотечі, рідше — короткочасних сльозотеч та почервоніння обличчя; рідко може виникнути нетривалий головний біль у лобній області чи з’явитись забарвлене у блідо-рожевий колір виділення з носа в результаті капілярного діапедезу; в жодному з вказаних випадків немає потреби у припиненні лікування; мимовільне попадання в очі може викликати сильне подразнення, а також явища гострого кон’юнктивіту. Протипоказання до застосування ЛЗ: кистозно-поліпозні параназальні синусити; алергічні риносинусопатії; гострі алергічні явища у слизовій оболонці носа і в області обличчя; II – III стадії ГХ; вагітність та період лактації, так як безпека застосування в ці періоди не вивчена; гіперчутливість до препарату.
Форми випуску ЛЗ: порошок ліофілізований для виготовлення р-ну для інтраназального застосування по 0,05 г у фл.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° не вище 25 °С; щойно виготовлений р-н зберігають при t° 8–10°С не більше 15 днів; термін придатності — 3 роки.


• Еуфорбіум композитум назентропфен С (Euphorbium compositum nasentropfen S).

ІІ. Еуфорбіум композитум назентропфен С, спрей назальний, 100 г препарату містять: Euphorbium D4 — 1 г, Pulsatilla pratensis D2 — 1 г, Luffa operculata D2 — 1 г, Hydrargyrum bijodatum D8 — 1 г, Mucosa nasalis suis D8 — 1 г, Hepar sulfuris D10 — 1 г, Argentum nitricum D10 — 1 г, Sinusitis-Nosode D13 — 1 г, «Biologische Heilmittel Heel GmbH», Німеччина.

• Комбінації ефірних олій та вітамінів (олiя сосни + евкалiптова олія + тимол + токоферолу ацетат)

І. Піновіт, спрей назальний, дозований по 10 мл у фл., крап. назальні по 10 мл у фл., ВАТ Фармак

ІІ. Піносол®, крем назальний, мазь назальна по 10 г у тубах, крап. назальні по 10 мл у фл., «Zentiva» a. s., Словацька Республіка

Піносол® крем у ніс, Піносол® мазь у ніс, крем назальний, мазь назальна по 10 г у тубах, «Slovakofarma» j. s. c., Словацька Республіка.

2.1.2. Препарати для системного застосування

2.1.2.1. Симпатоміметики для системного застосування та їх комбінації з Н1-блокаторами

• Трипролідин + псевдоефедрин (Triptolidine + pseudoephedrine)

ІІ. Актифед, р-н для перорального застосування по 100 мл у фл., 5 мл р-ну містить трипролідину гідрохлориду — 1,25 мг, псевдоефедрину гідрохлориду — 30,0 мг, «GlaxoWellcome Operations»;» Glaxo Wellcome GmbH & Co.», Великобританія / Німеччина

Трайфед®, сироп по 100 мл у фл., 5 мл сиропу містить трипролідину гідрохлориду 1,25 мг; псевдоефедрину гідрохлориду 30 мг; табл., що містять трипролідину гідрохлоріду — 2,5 мг, псевдоефедрину гідрохлоріду — 60,0 мг, «AlHikma Pharmaceuticals», Йорданія

Терофун, табл., що містять трипролідину гідрохлоріду — 2,5 мг, псевдоефедрину гідрохлоріду — 60,0 мг, «Himanshu Overseas», Індія.

• Цетиризин + псевдоефедрин (Cetirizine + pseudoephedrine)

ІІ. Зестра, табл., вкриті плівковою оболонкою, що містить цетиризину гідрохлориду — 10,0 мг, псевдоефедрину гідрохлориду — 30,0 мг, «Genom Biotech Pvt. Ltd.», Індія.

• Фенілпропаноламін + хлорфенірамін (Phenilpropanolamine + chlorpheniramine)

ІІ. Ефект, капсули пролонгованої дії, 1 капс. містить фенілпропаноламіну гідрохлориду — 50,0 мг, хлорфеніраміну малеату — 8,0 мг, «Rusan Pharma Ltd», Індія.

2.1.2.2. Антигістамінні засоби

Див. також розділи «Пульмонологія. ЛЗ, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів» та «Імуномодулятори та протиалергічні засоби». Антигістамінні препарати для перорального прийому усувають свербіж, чхання, ринорею і симптоми алергічного кон’юнктивіту, який часто є супутником алергічного риніту. Практично не впливають на закладеність носа, окрім дезлоратадину.

Основна перевага антигістамінних препаратів — швидкий розвиток ефекту, що дозволяє зменшити симптоми вазомоторного риніту. Для отримання максимального ефекту їх слід призначати для профілактики перед контактом із алергеном й застосовувати регулярно в період загострення захворювання. Препарати можна призначати для лікування алергічного риніту хворим на БА, проте у зв’язку із підвищенням в’язкості мокроти їх не слід приймати в період нападу.

Недоліками антигістамінних препаратів є низька ефективність у багатьох хворих, зниження ефективності при довготривалому застосуванні, приєднання вторинної інфекції та поліпоз носа. При зниженні ефективності можлива заміна на Н1-блокатор з іншої групи.

Антигістамінні препарати для ін’єкційного введення не мають багатьох побічних ефектів пероральних препаратів.

2.1.2.3. Глюкокортикоїди для системного застосування

Див. також розділ «Ендокринологія. Лікарські засоби». Застосовуються при тяжкому перебігу алергічного риніту, якщо симптоми захворювання не вдається контролювати за допомогою антигістамінних пероральних засобів, симпатоміметиків та ін’єкційних ГК. Призначають курсами по 10–14 днів у розпал сезону алергії. Короткий курс преднізолону 30 мг /добу з наступним зниженням дози через 10 діб може бути рекомендований додатково до ін’єкційних ГК на початковому етапі лікування неалергічного запального риніту у хворих із вираженою набряковістю слизової оболонки.

2.1.2.4. Протизапальні засоби

Див. Фенспірид (Fenspiride).

Фармакотерапевтична група: R03DX03 — засоби, що діють на респіраторну систему.
Основна фармакотерапевтична дія ЛЗ: блокатор Н1-рецепторів гiстаміну.
Фармакодинаміка, фармакокінетика, біоеквівалентність для аналогів: має антибронхоконстрикторні та протизапальні властивості; фармакологiчнi властивості зумовлені складним механізмом дії; має антигістамінну, спазмолітичну дію на гладку мускулатуру бронхів та запобігає розвитку набряку, зменшує виділення слизу з носа та кількість бронхіального секрету; протизапальну дію, яка є результатом гальмування утворення та секреції факторів запалення (цитокiнiв, TNFa, похiдних арахiдонової кислоти, простагландинів, лейкотрієнів, тромбоксану, вiльних радикалiв); інгібує a1-адренорецептори, які стимулюють секрецію в’язкого слизу; максимальна концентрацiя у плазмi кровi досягається в середньому через 2,3 ± 2,5 год (межа коливання від 0,5 до 8 год)

після перорального застосування; T1/2–12 год; виводиться з органiзму здебiльшого з сечею.
Показання для застосування ЛЗ: гострий та хронічний запальні процеси ЛОР-органів (отит, синусит, риніт, ринофарингіт); сезонний та цілорічний алергічний риніт та інші прояви алергії з боку ЛОР-органів.
Спосіб застосування та дози ЛЗ: дітям від 0–14 років добова доза становить 4 мг / кг маси тіла; добову дозу слід розділити на 2–3 прийоми; діти з масою тіла до 10 кг — добова доза становить від 2 до 4 чайних ложок сиропу (10–20 мл), добову дозу слід розділити на 2–3 прийоми; препарат у формі сиропу можна додавати в пляшечку з дитячим харчуванням; діти з масою тіла від 10–45 кг — добова доза становить від 2 до 6 ст. л. сиропу (30–90 мл), добову дозу розділити 2–3 прийоми; дітям з 14 років та дорослим рекомендовано прийом таблеток;

тривалість курсу лікування встановлюється індивідуально — мінімальний курс лікування гострих станів 7–10 днів.
Побічна дія ЛЗ та ускладнення при застосуванні ЛЗ: розлади травлення, нудота, біль у шлунку, сонливість, помірна синусова тахікардія (зменшується у разі зниження дози); дуже рідко — еритема, фіксована пігментна еритема, висип, кропив’янка, набряк Квінке, інші АР.
Протипоказання до застосування ЛЗ: гіперчутливість до препарату; вроджена непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози та галактози, дефіцит сахарози — ізомальтози, оскільки до складу препарату входить сахароза.
Форми випуску ЛЗ: табл. 80 мг, сироп, 100 мл сиропу містить 200 мг фенcпiриду гiдрохлориду.
Умови та термін зберігання ЛЗ: зберігати при t° 18–25°C; термін придатності — 3 роки.


2.1.2.5 Муколітики, мукорегулятори

Див. також розділ «Пульмонологія. Лікарські засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів». В комплексну системну терапію синуситів включають препарати з муколітичною дією, які стимулюють мукоциліарний транспорт: ацетилцистеїн, карбоцистеїн, амброксол, бромгексин, гуайфенезін, синупрет.

• Синупрет® (Sinupret®)

ІІ. Синупрет®, крап. для перорального застосування по 100 мл у фл., 100 г крапель містять: Radix Gentianae (корінь генціани) — 0,2 г; Flores Primulae cum Calycibus (квіти первоцвіту з чашечкою) — 0,6 г; Herba Rumicis (трава щавлю) — 0,6 мг; Flores Sаmbuci (квіти бузини) — 0,6 г; Herba Verbenae (трава вербени) — 0,6 г, драже, що містить: порошку із кореня генциани — 6,0 мг, порошку з квіток першоцвіту — 18,0 мг, порошку з трави шалфею — 18,0 мг, порошку з квіток бузини чорної — 18,0 мг, порошку з трави вербени — 18,0 мг, «Bionorica AG», Німеччина.

2.1.2.6. Імуномодулятори

Див. також розділ «Імуномодулятори та протиалергічні засоби». Для підвищення ефективності лікування, профілактики рецидивів захворювання та загострень хр. риносинуситу застосовують імуномодулятори, як синтезовані (наприклад, поліоксидоній), так і природного походження (ІРС 19, деринат та ін.).

http://www.provisor.com.ua


© Провизор 1998–2017Грипп у беременных и кормящих женщин
Актуально о профилактике, тактике и лечении

Грипп. Прививка от гриппа
Нужна ли вакцинация?
Крем от морщин
Возможен ли эффект?
Лечение миомы матки
Как отличить ангину от фарингита


Журнал СТОМАТОЛОГџндекс.Њетрика